• Home
  • Articles
  • An appeal of a Polish Jewish young leader to the Global Jewish Community

Opinions, Polish

Ułuda Równości

Klaudia Klimek

Klaudia Klimek

The founder of the Jewrnalism Organization. For the last 10 years she has been closely working with the Jewish community of Poland and particularly of Krakow.


 

Przeglądając fora internetowe, słysząc niektóre wypowiedzi środowisk lewicowych (właściwie to lewackich) ogarnia mnie przerażenie.

 

Doskonale sobie zdaje sprawę z faktu, iż Żydzi od dawien dawna mieli inklinacje do pakowania się w kłopoty, jednak z rozpaczą stwierdzam, że zjawisko to się aktualnie nasila. Od jakiegoś czasu organizacje Żydowskie wszelakiej maści, wspierają skrajnie lewackie ruchy – zielonych, czerwonych, różowych, tęczowych.
Nie mam zamiaru polemizować tu z państwem, czy dwóch panów i jamnik jest wzorcem, czy też oddychanie jest EKO (wiadomo wytwarzamy dwutlenek węgla). Powiem więcej, jest mi to zupełnie obojętne, albowiem nie leży to w sferze moich zainteresowań. Przyznać jednak muszę, z pewną dozą sarkazmu, iż nadmiar jedzenia powoduje u ludzi pewnego autoramentu poważne zaburzenia światopoglądowe, kierując ich uwagą na rzeczy marginalne i zgoła mało istotne. Nie mam również zdania na temat globalnego ocieplenia, jednak przypadkowo wiem z książek (dla młodych informacja: to jest taki zszyty plik papieru z literkami i niestety nie da się tego wsadzić do smartphona), że w XVI wieku na zboczach Wawelu rosły krzewy winogron a Wisłę w początkach XV wieku przechodziło się „suchą stopą”. Nie wiem, być może nasi dziadowie intensywnej oddychali, a konie … mniejsza z tym. Pewne jest jedno, że ludzkości się za dużo wydaje, ponieważ straciła pokorę względem Boga czy dla ateistów wobec Natury (na jedno wychodzi). W piątek szabas i post (wybór należy do państwa) więc staje się nerwowy i trochę złośliwy. Ale do rzeczy!

 

Jakiś czas temu Gazeta Wyborcza poinformowała, iż „Zgromadzenie Ogólne przyznało Palestynie status nieczłonkowskiego państwa obserwatora ONZ. Głosowało za tym aż 138 państw ze 193 członków ONZ. Sprzeciwiło się tylko 9. Polska, jak i 40 innych członków ONZ, wstrzymała się od głosu.” Dobrze, o co mi chodzi? Proszę poczytać fora internetowe, choćby w Polsce. „POWODZENIA PALESTYNO”, „Moim zdaniem powinni przyjąć Palestynę jako pełnoprawnego członka ONZ. Wtedy może więcej by rozmawiali z Izraelem, a mniej walczyli. Było by to dobre dla obydwóch stron.”, „Bravo Palestyna!!!! Gratuluję:)”! Co z tego wynika? Izrael teraz będzie wojował z państwem a nie z terrorystami. Za parę lat dowiemy się o zbrodniach wojennych w strefie Gazy, gdyż paru facetów z Izraelskiej Straży Granicznej zabiło żołnierza Hamasu. Nie terrorystę, a żołnierza! Czy widzą państwo ten niuans? Oczami wyobraźni widzę długowłosych miłośników wszelakiej maści zielska, pikietujących pod ambasadami Izraela, w celu uwolnienia paru bojowników Hamsau, będących moralnymi spadkobiercami Ernesto Che Guevary. Pojawi się niebawem nowy „naćpany” czy też wiecznie pijany Jim Morrisom, śpiewający swoje pieśni o bojownikach za wolność niewiadomo kogo i historia zatoczy jak zwykle koło.

Tylko to teraz Żyd będzie ten zły, ale to już było i podobno miało nigdy nie wrócić. Jednak może wrócić. Jak zwykle nikt nie wie dlaczego tak się stało/staje? Od paru dziesięcioleci wbija się społeczeństwu do głów teorie o powszechnej równości oraz prawie do wszystkiego. Równość w mniemaniu ogromnej grupy socjalistów jest wtedy kiedy każdy, powtarzam każdy ma dostęp do wszystkiego co myśl ludzka stworzyła. Inaczej. Jeśli jesteś nierobem, obibokiem czy też pospolitym głupkiem masz prawo do takiego samego łóżka w szpitalu jak profesor uniwersytetu, nauczyciel, lekarz etc. Dalej! Grupa Palestyńczyków ma takie samo prawo do swego państwa, które znajduje się, nomen omen, na terytorium państwa już istniejącego jak ten, który to państwo sobie wypracował, wywalczył. Widzimy zbieżność? To jest właśnie ułuda równości, o którą walczą niektóre ultralewackie grupy skupione wokół środowisk żydowskich. Jeśli mówimy, że mamy do czegoś prawo, to może najpierw wyjaśnijmy sobie, czym jest prawo? Ujmując najkrócej, prawo jest to uporządkowany zbiór norm postępowania o charakterze generalnym i abstrakcyjnym, norm ustanowionych lub uznanych przez państwo. Podstawą naszego ustroju jest prawo rzymskie, filozofia grecka oraz religia chrześcijańska, są to trzy podstawowe filary na których wspiera się kultura europejska, w której żyjemy! Tak więc obrzucenie błotem kościoła katolickiego, jest działaniem na własna szkodę. Chrześcijaństwo jest częścią, czy to się Żydom podoba czy też nie, ich dnia powszedniego, innymi słowy częścią ich życia. Większość Żydów kończyła szkoły prowadzone w duchu chrześcijańskim, wielu zadeklarowanych dzisiaj ateistów chodziło niegdyś na religię, przynajmniej w Polsce. Pewnych rzeczy nie da się wyprzeć z siebie, nawet jakby się tego chciało z całych swych sił. Proszę pamiętać, że nadmierna niechęć, w wielu przypadkach powodowana swoistą skłonnością do spraw z którymi się zawzięcie walczy. Jest to typowe zachowanie atawistyczne. Ludzie wyróżniający się zachowaniami homofobicznymi najczęściej mają skłonności homoseksualne, typowym przykładem takiej postawy jest były działacz konserwatywno-liberalnej Austriackiej Partii Wolnościowej Jörg Haider. Antysemitami często bywają osoby mające korzenie Żydowskie (Adolf Hitler, Reinhard Heydrich czy kontrowersyjny Chaim Rumkowski) a z alkoholizmem najmocniej walczą domowe pijaczki, które nie potrafią zasnąć bez pocałunku z flaszką wódki! Nie neguje tu zadeklarowanych ateistów, ale należy pamiętać, że przesadna niechęć do Boga jest swoistą wiarą w jego nie istnienie – prawdziwym ateizmem jest obojętność, której to najbardziej boją się przedstawiciele wszystkich religii.

Jak historia pokazuje walka napędza obie strony a obojętność wyklucza opuszczonych. Żydzi stają się od jakiegoś czasu kontrowersyjni, angażując się w różne inicjatywy – czy to dobrze? Z moralnego punktu widzenia, zapewne tak. Tylko nie należy mylić dobra z głupotą oraz sprawiedliwości z prawem …ale to temat już na inną dyskusję.